Problema router

Daca aveti vreo problema client/server noi incercam sa va ajutam
Locked
ko0Lw0w

Re: Problema router

Post by ko0Lw0w » 08 Jul 2009, 13:57

a mers faza fara parola :D... ms...dar aqm cine ma ajuta sa il configurez :))?

hiGh
Jucator Orang3
Zodie: Leu

Post by hiGh » 08 Jul 2009, 19:52

Ok, in primul rand iti sugerez sa notezi parola si userul undeva, poate o sa mai ai nevoie.

Acum, treaba sta cam asa.. Routerul ala are un firewall propriu care previne alti utilizatori sa se conecteze la PC tau, inclusiv cei care vor sa joace pe server. Tu trebuie sa afli exact ce porturi foloseste serverul tau si sa dai forward la acele porturi. Fiecare router are felul sau de a face chestia asta, in general este chiar intuitiv daca te uiti putin prin meniu pe acolo. Daca nu reusesti, dai un search pe google si sigur gasesti ghiduri pt. asa ceva.

Am facut chestia asta pt. o groaza de jocuri online si a functionat, sper sa te ajute si pe tine!

ko0Lw0w

Post by ko0Lw0w » 08 Jul 2009, 20:18

Da..ms...dar am o mica problema :(((normal la nat se gaseste port forwarding dar eu nu gasesc...si cu alta metoda nush..imi apare la NAT doar • Special Application
• Virtual Server atat....

am gasit o alta metoda p net fara sa intru in acel site....dar nush cum sa aflu ip de retea :))...la cmd ipconfig nu e acolo ip de retea....altundeva nush :)0..ip de retea e ala care il am la cs?

Edit by cuka:
Start->Run->cmd-> ipconfig /all ( dupa care apesi enter ) cauti linia IP adress si aia e.

bidin3a
Jucator Orang3

Post by bidin3a » 08 Jul 2009, 23:48

vezi ca la ipconfig iti zice un ip acolo

10.100.x.x
sau 192.168.x.x

ceva de genul asta

si trimiti catre ip-ul serverului

sfat: nu tine serverul pe acelasi pc de pe care joci ca s-ar putea sa mearga infect
ACR-ist / viata

Image

cuka

Post by cuka » 09 Jul 2009, 06:00

Te ajut eu, dai un pm cu id-ul tau si rezolv eu prin teamview.

kiduuu
Owner
Zodie: Leu

Post by kiduuu » 09 Jul 2009, 11:55

Felicitari tuturor celor care au oferit ajutor. Stiti cat de mult m-am abtinut sa nu postez eu ca sa-l ajut? Am vrut sa ard grav de tot pe cei care isi bateau joc de cineva care cerea ajutor. Stiu cat de aiurea e cand ai nevoie de ajutor si esti luat peste picior. Felicitari inca o data.
Mail : office@orang3.ro
YM : cs_orang3
Steam ID: junokids
Grup STEAM : http://steamcommunity.com/groups/kiduuu
Facebook : http://www.facebook.com/orang3.ro
Pentru admine cu plata aici

ko0Lw0w

Post by ko0Lw0w » 11 Jul 2009, 17:59

Felicitari ! :)..Dar am o problema cuka nu e niciodata p mess :))...Cuka dak poti sa faci un tutorial si sa-l pui pe forum te rog :).

cuka

Post by cuka » 12 Jul 2009, 21:23

Da, desigur o sa te ajut, am fost plecat in weekend...in 1-2 ora o sa fiu pe mess ;)

ko0Lw0w

Post by ko0Lw0w » 13 Jul 2009, 17:17

Rezolvat :)...Datorita lui cuka..ne-am chinuit putin dar am reusit :)...Multumesc mult cuka...cred ca puteti inchide topicul :).

Locked